TATİL ARA

SARIMSAKLI

  Altın renkli plajları dünya çapında üne kavuşan Sarımsaklı, Ayvalık ve Cunda Adası'na olan yakınlığıyla da bu beldelerin ziyaretçilerini de kendisine çeker...Küçükköy beldesinin sahil kısmına Sarımsaklı denilmektedir aslında ama zamanla yaygınlaşan Sarımsaklı ismi Küçükköy beldesinin adını sahiplenmiştir.

(Sarımsaklı is a worldwide reputation for the golden beaches, the island of Cunda Ayvalık and also attracts visitors with close proximity to the villages in this part of the coastal town ... Kucukkoy Garlic Garlic is called the common name actually, but over time the name of the town has adopted Kucukkoy.)


Dünyada eşi benzerine çok az rastlanıcak bir plaja sahip olan Sarımsaklı, yeşilin tüm tonlarıylas sizi büyüleyerek farklı duygular yaşatacak güzellikteki bir tatil beldemiz.Yerli ve yabancı turistin son dönemlerdeki en uğrak yeridir. Bölge insanının konukseverliliği ve sıcakkanlılığı sizi şaşırtacak düzeydedir.

1980 döneminden sonra bölge  Karadeniz ve Anadolu’dan oldukça fazla göç almıştır. Şu an Sarımsaklı ve Küçükköy’de ülkemizin hemen her yerinden insanlar kardeşçe yaşamakta ve güzel bir kültür mozaiği sergilemektedirler.