TATİL ARA

KÜÇÜKKUYU (GARGARON)

 Küçükkuyu'nun körfeze hakim iki köyü vardır ki diğer köylere benzemezler . Kültür Bakanlığı tarafından korumaya alınan bu köyler , Türk ve rum  kültürünü taşıması ve orijinal taş yapısıyla yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmesinden dolayı özel bir konuma getirilmişlerdir . Yazın irili ufaklı bir çok yatın ziyaret ettiği Küçükkuyu sahillerinde deniz ürünlerinin ve yöreye özgü ot yemeklerinin her çeşidini restorantlarda yiyebilirsiniz . Dağ turizmi , termalturizm ve deniz turizminin birarada bulunduğu bu güzel yörede unutamayacağınız bir tatil geçirirsiniz.

(There are two villages that are not like other villages in the bay Küçükkuyu'nun judge. Conserved in these villages by the Ministry of Culture, Turks, and rum, and the original stone structure to carry the culture of local and foreign tourists were brought to the attention of a special position because of withdrawal. Lying in the summer he visited a lot of large and small indigenous grass Kucukkuyu coast seafood cuisine and restaurants of all types you can eat. Mountain tourism, thermal tourism and marine tourism are pronounced spend an unforgettable holiday in this beautiful region..)

Çanakkale İlimize bağlı olan Küçükkuyu, doğal güzellikleri, denizi, deniz ürünleri, şifalı suları ve bitkileri, temiz havası, taş yapıları, tarihi değerleri ve tabii kizeytin-zeytinyağları ve üç bin yatak kapasitesi ile turizm alanında atılım yapma potansiyeline sahip kapasitesi ile, Edremit Körfezinin ve dünyanın gizli turizm cennetlerinden bir tanesi olma adaylığını devam ettirmektedir. Küçükkuyu'nun temiz denizi ve şirin bir balıkçı limanı bulunmaktadır. Bir çok moteli ve düzenli yapısıyla dikkat çekmektedir. Küçükkuyu da zeytin ağaçlarından kendisine düşeni fazlasıyla almıştır.Dünyanın en güzel, düşük asitli ve kendine özel güzel kokulu zeytinyağı bu yörede yetişen zeytin ağaçlarından elde edilir.

Küçükkuyu, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı bir turizm kasabasıdır. Edremit havaalanına 40 km Çanakkale havaalanına 120 km mesafededir. Küçükkuyu, Balıkesir’e yaklaşık 125 km uzaklığındadır. Küçükkuyu, Altınoluk’a 10 km uzaklıktadır.