TATİL ARA

Çanakkale Otelleri Konaklama Yerleri

Çanakkale il sınırları içinde, en önemli mitolojik ve tarihi yeri olarak bilinen Kaz (İda) Dağı mitolojiye göre ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmıştır. İlk güzel olarak seçilen Afrodit’in orada yaşamasından dolayımıdır bilinmez Çanakkale doğasıyla, tarihiyle, boğazın iki yakasına kurulmuş benzersiz coğrafyası , yel değirmenlerine güç olan rüzgarıyla, tatil beldelerine yakınlığı ve eşsiz Boğaz manzarasıyla güzelliği Afrodit ile kıyaslanacak kadar güzel.

Özellikle tarih ve mitolojik açıdan çok geniş bir yelpazeye yayılmış bir doğaya sahip olan Çanakkale Boğazının eski ismi Hellespontos’dur. Türkiye’ de hem Asya hem Avrupa’da toprağı bulunan Çanakkale kenti boğazın doğu kıyısında ve en dar kesiminde yer alır. Eskiden bölgede çanak çömlek üreticiliğinin yaygın olması nedeniyle Çimenlik yöresinde olduğundan dolayı Çimenlik Kalesi II. Mehmet zamanından sonra Çanak Kalesi olarak anılmaya başlanmış ve bu kale yerleşmesinin adı zamanla Çanakkale'ye dönüşmüştür.

Çanakkale otellerine baktığımız zaman genellikle oteller Çanakkale il merkezinin etrafında yoğunlaşmışlardır. Her bütçeye uygun oteller bulunmaktadır ve Çanakkalenin etrafına bakıldığı zaman bu kadar fazla tatil merkezleri bulunduğundan dolayı rekabetin fazlalığı otellerin de hizmetine yansımıştır. Otellerde hizmet kalitesi en üst düzeydedir ve tatilcilerine unutulmaz bir tatil geçirmeleri için ellerinden gelenin fazlasını yapma çabalarındadır.