TATİL ARA

Cunda Adası Otelleri ve Pansiyonları

 Cunda Adası'nda konaklama için en çok tercih edilen tarz Butik Otel ve Pansiyonlarda konaklamaktır. Çünkü bu şirin ve muhteşem mimarili küçük işletmeler hem fiyat bakımından daha uygundur hem de daha sıcak ve sevimlidirler. Ama tabi ki Cunda'nın Otelleri de asla başka yerlerle kıyaslanamaz.Ada'nın her yerinde bulabileceğiniz birbirinden güzel oteller denize sıfırdır fakat butik otel ve pansiyonlar ise ada merkezindedir. Zaten merkezde veya denize sıfır olması denize girmek açısından çok farklılık göstermez çünkü Cunda Adası'nın Merkezi de uzak mesafede değildir. Günümüzde en popüler gezi yerleri arasında gösterilen Cunda Adası'nda Temmuz-Ağustos döneminde boş otel yada pansiyon bulmak kolay değil artık.

Cundayı yaşamak ve doyasıya gezmek istiyorsanız ada merkezde bulunan butik otel ve pansiyonları tercih edebilir böylece merkeze sık sık gidip çevreyi de gezebilirsiniz. Ama denizin de tadını çıkarmayı planlıyorsanız Cunda'nın dört bir yanında denize sıfır otelleri bulabilirsiniz.

Yüksek sezonda Cunda'da pansiyon fiyatları 40 ile 150 TL arasında değişmektedir.

Ekonomik bir tatil bütceniz varsa tercihiniz Pansiyonlar olmalıdır. Denize sıfır pansiyon yoktur.

Her bölgede olduğu gibi otel ve pansiyon fiyatları Mayıs-Haziran ile Temmuz Ağustos aylarında farklılık gösterir. Mayıs ve Haziranda tatil yapmak oldukca ekonomiktir.

Temmuz ayından itibaren sezon fiyatları uygulanır.
Ayvalık Cunda bölgesinde en ucuz otel ve Pansiyonlar fiyatları 40 TL den başlar.
işletme kalitesine göre otel fiyatları kişi başı günlük 100 TL ye kadar değişgenlik gösterir.

Cunda Adasında yıldızlı otel yoktur.