TATİL ARA

Bozcaada Otelleri

Bozcaada, Çanakkale iline bağlı, 36 kilometrekare yüzölçümüyle ülkemizin üçüncü büyük adası konumundadır. Bozcaada'nın çok yüksek olmayıp, basık bir görünümü vardır. Jeolojik yapısını göz önüne aldığımızda, Biga yarımadasının bir uzantısını oluşturan Bozcaada'da katmanlaşma çeşitlilik göstermektedir. Bozcaada'nın en yüksek noktası Göztepe'dir. Bozcaada'nın kıyıları genellikle falezler nedeniyle dik ve kayalıktır. Fakat Bozcaada'da kumsallarla kaplı birden fazla koyu vardır.

Bozcaada'nın kıyı uzunluğu 34.5 km kadardır. Bozcaada bitki örtüsü daha çok maki ve gariglerden oluşur. Bozcaada'nın batısında kumul alanında kumcul bitkiler yer alır. Geçmiş yıllarda Bozcaada'da tek yerleşim olan ve Bozcaada merkezi olan Bozcaada kasabası liman çevresinde konumlanmıştır.

Şu anda Bozcaada'nın bir çok farklı bölgesinde küçük küçük yerleşimler oluşmaktadır. Anadolu yöresindeki Odunluk İskelesi ile Bozcaada arasında düzenli seferler organize edilmektedir. Bozcaada'nın en önemli geçim kaynakları turizm, bağcılık, şarapcılık ve balıkçılıktır. Bozcaada'nın sofralık çavuş üzümü ülke genelinde ün yapmıştır. Kuntra denilen siyah üzüm Bozcaada'da üç fabrikada işlenip şarap olmaktadır. Bozcaada'da ulaşım kolaylaşması ile turizm çok canlanmıştır.

Bozcaada'da her türlü konaklama ihtiyacına cevap verecek tesisler bulunmaktadır. Yılın on iki ayı Bozcaada'da konaklama tesisi mevcuttur. Adada konaklamak için her talebe uygun otel ve pansiyon bulunmaktadır.

Bozcaada da tatil yapmak hem ruhen hem bedenen oldukça rahatlatıcı bir duygu yaşatır insana ve bu duyguyu yaşamak için cebinizi fazla zorlamanıza da gerek yoktur. Bozcaada Otel Fiyatları sezona göre değişiklik göstermektedir. Bahar aylarında ve sonbaharda, İstanbul da bir hafta sonunda yaptığınız harcamayla adada rahatça 3-4 gün tatil yapılabilmektedir. Sizlere tavsiyemiz, Bozcaaada'yı baharda ya da sonbaharda görmeniz yönündedir bu aylarda ada inanılmaz huzurludur.

Bozcaada'ya yaz aylarında gidiyorsanız eğer önceden otel rezervasyonunuzu kesin yaptırmalısınız, yoksa otellerde tek kişilik bile yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

Eğer gürültüden kaçmak istiyorsanız Bozcaadanın Eylül ve Mayıs ayları tam size göre. Zira bu aylarda, hem yazın ve kısa tatil dönemlerinin bunaltıcı kalabalığı olmuyor hem de Bozcaada'daki otellerin fiyatları bu belirttiğimiz dönemlerde çok daha uygun. Diğer zamanlarda, ada da oda bulmakta gerçekten çok zorlanılmaktadır. Bu bağlamda kalabalık zamanlarda otel fiyatlarıda gerçekten bir hayli artış göstermektedir.