TATİL ARA

Assos'a ne zaman gidilir?

Assos genel olarak yaz tatili için tercih edilmesine rağmen deniz mevsimi dışında da ziyaret edilebilecek müthiş bir yerdir. Çevresiyle, tarihiyle, doğası ve iklimiyle her mevsim çekicidir. Özellikle Kazdağları'nın oksijeni bol havası, doğası ve mitolojik geçmişi  burayı ziyaret etmek için başlı başına bir sebep.


Günübirlik gezintiler Assos'u tam anlamıyla keşfetmek için yeterli değil.  Assos'da mayıs sonundan ekim ortasına kadar rahatlıkla denize girilebiliyor. Ama deniz tatili yapmak isteyenler özellikle temmuz ve ağustos aylarını tercih ediyor. Yaz ayları Kazdağları'ndan gelen bol rüzgarlı ve nemsiz havası sayesinde bunaltıcı geçmiyor. Okulların kapanış-açılış tarihleri arası ve bayram tatilleri adanın en yoğun olduğu dolayısıyla konaklama fiyatlarının en yüksek olduğu dönemler. Yoğunluktan etkilenmemek için konaklama rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızda fayda var.

Sonbahar ayları ise körfezin en huzurlu mevsimi. Yazın bile soğuk olan deniz sonbaharda ısınmış oluyor. Koylar, oteller, restoranlar size kalıyor. Sonbahar uzun yürüyüşler, bisiklet gezileri, piknikler ve olgunlaşmış böğürtlen ve incirleri yemek için ideal zaman.