TATİL ARA

Altınoluk'da Konaklama

Balıkesir'in Altınoluk beldesinde tatil ve konaklama açısından yapılabileceklere bir bakarsak, Altınoluk'un aslında daha çok yaz turizminde önde olduğunu görürüz. Altınoluk'daki konaklama yerlerinin çoğu yaz aylarında açıktır. Kış için tatil imkanları pek fazla olmasa da Kazdağları'na yakınlığından dolayı kışın avcılık ve ya dağ havası almak için gelenler de Altınoluk'u tercih etmektedir. Diğer tatil beldelerine ve merkez olan Edremit ilçesine yakınlığıyla da tercih sebebi olan Altınoluk'da yazları tatil maksatlı artan nüfusu kışları da yoğun sayılır. Altınoluklular genellikle zeytincilik ve turizm ile ilgilendiklerinden yazları gelen turistler için hazırladıkları yöreye özgü zeytin ürünlerini kıştan topladıkları zeytinler ile hazırlarlar. Kısacası Altınoluk yaz aylarında aktif bir turizm potansiyeline sahiptir.


Altınoluk'daki konaklama seçeneklerini ise şöyle sıralayabiliriz: Altınoluk'da çoğunlukta olan otellerdir fakat genellikle butik tarzı, küçük oteller sonrasında pansiyonların yoğun olduğu Altınoluk'da çadır kamping tarzı konaklama imkanı çok azdır zaten uygun tatil imkanları olduğundan ihtiyaç duyulmamaktadır çadır kamping tarzı konaklamaya fakat kamping tatilini sevenler de düşünülmemiş değildir. Altınoluk'a tatile gidecekseniz yörede karşılaşacağınız apart otelleri de unutmamalısınız.Çünkü Altınoluk tatilinin vazgeçilmezlerinden biridir apart tatil. Mesela fırından taze ekmeğinizi, pazardan organik sebzelerinizi ve tabi ki yörenin meşhur zeytin çeşitleri ve zeytin yağını da alıp kendi ellerinizle keyif dolu bir yemek hazırlamak ve deniz manzarası eşliğinde yemek istemez misiniz? İsterseniz Altınoluk tam size göre bir yer.


Yaz tatil geldi ve bu yaz Altınoluk'a gitmeye mi karar verdiniz? O zaman şöyle bir bakalım Altınoluk'daki tatil seçenekleri ve konaklama şekilleri neler.

1- Altınoluk Otelleri ;

2- Altınoluk Pansiyonları;

3- Altınoluk Apart Otelleri;

4- Altınoluk Kampları;

5- Altınoluk'daki sezonluk kiralık evler;