TATİL ARA

Altınoluk Hakkında Bilmedikleriniz

Altınoluk sınırları içerisinde bir de, Antandros antik şehir bulunmaktadır. Antandros, aynı zaman da Hera, Athena ve Aphrodite arasındaki güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmıştır. Antandros, İda Dağı'ndan elde edilen keresteler nedeniyle önemli bir tershane görevini görmekteydi, bu özelliği ile tarih boyunca dikkatleri üzerine çekerek, hasımlarının iştahını kabartan bir antik kent olmuştur.

Altınoluk, mavi ile yeşilin harika uyumuyla müthiş bir güzelliğe sahip tatil beldelerimizden biri olarak, tatilcilerin en uğrak yeri olmaya devam etmektedir. Altınoluk'da yediğiniz balığın tadı bir daha aklınızdan çıkmayacak güzellikte.

Tarihte Antandros adıyla tanınan daha sonra Papazlık ve 1927 yılından sonra da Altınoluk adını alan beldenin başka bir gizli özelliğide tarihi evleridir. Eski dönemlerden kalma tarihi yapılar günümüze kadar bozulmadan kalarak belde de harika bir atmosferin oluşmasını sağlamıştır.

Amfi tiyatronun tamamlanmasıyla da yörede gece hayatı biraz daha renklenmiştir. Amfi tiyatroda hemen hemen her gece bir ünlü isim sahne almakta ve Altınoluk'u şenlendirmektedir.