TATİL ARA

Akyaka Otelleri

Akyaka yöresi, Marmaris'e 30 km, Dalaman Havaalanı'na  60 km mesafededir. Akyaka etrafı sık ve gür çam ağaçlarıyla çevrili deniz ve orman ile iç içe girmiş doğal bir güzellik oluşu ile yürüyüş yapılabilecek onlarca parkurun yanında günlük geziler, balık avcılığı, dalgıçlık, su sporları, yamaç paraşütü gibi aktivitelere de katılma imkânı sunar ziyaretçilerine.

Ünlü Gökova Körfezi'nin en ucunda bulunan Akyaka doğa yönünden olduğu kadar, konaklama yerlerinin ve otellerinin sayısı ve çeşitliliği bakımından da zengin bir beldedir. Akyaka'da bulunan birçok otel misafirleri için oldukça farklı hizmetler sunmaktadırlar.

Akyaka'da konaklama için otel,pansiyon, apart, villa gibi değişik alternatifler mevcuttur. Sadece yaz sezonunda açık olan yerler olduğu gibi tüm yıl da hizmet veren oteller, pansiyonlar bulunur. Fakat yaz sezonunda hem doluluk hem de fiyat farklılığı açısından yer bulmak biraz zor olacağından erken rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilir.

Akyaka otelleri'ne şöyle bir değinirsek kimisi Osmanlı dönemi mimarisine sahip butik otel tarzında kimisi de Akyaka'da bolca göreceğiniz mimaride, bahçeli, bahçeleri renk renk çiçekli, çoğu 2 katlı olan evlerin yapısına sahip apart otellerle karşılaşabilirsiniz. Akyaka otellerinde konaklamanın en güzel yanlarından biride tertemiz  havayı içinize çekerken cıvıl cıvıl kuş seslerini duyarak uyanmaktır.

Tatil yaparken aynı zamanda işlerinden geri kalmak istemeyenler için de  modern bir dokuya da sahiptir Akyaka otelleri. İşinizi rahatlıkla takip edebilmeniz için, toplantı salonları, wireless bağlantı gibi imkânlar da sunuluyor siz misafirlere...

Bir yanda, ahşap oymacılığın harika işçiliği ve pembe begonvilleriyle, bahçeli, beyaz Akyaka Evleri, bir yanda tepeden tırnağa zengin bir tarihi kültürün kalıntılarına sahip İdyma Antik kenti. Azmak manzaralı ya da deniz manzaralı bir butik otelde, apartta ya da pansiyonda kalabilirsiniz, tercih sizin. Fakat başka hiçbir tatil beldesinde, Akyaka’da olduğu kadar kendinizi tarih veya masal kitaplarının sayfalarından süzülmüş, harikalar diyarında yaşayan bir kahraman olarak hissedemezsiniz.

Akyaka Otelleri sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz:

http://akyaka.egetatilrehberi.org